Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Szelki [Aerial shells] C.D.(str. 21 - 40)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 17, 18, 19  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Nie Sty 01, 2006 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja z braku laku i znalezienia dwóch ró¿nych pó³kul, postanowi³em skleciæ z nich szeleczkê. Sklei³em pó³kule gazetami z wikolem (oklei³em) warstw± 2mm. w ¶rodku by³o 22 gwiazdy t-t bindowane na dekstrynie, potem jako burst, p.cz. + p³aska ³y¿eczka f-b (kno3+al+s 50/25/25) opó¼niacz - Visco 2mm, na koñcu zawiniêty w pentelkê (takie uszko jak siê robi na szelkach do opuszczania ich w mo¼dzierz) nio i ta pentelka przeciêta ¿yletk± wzd³u¿nie na 2 czê¶ci, w pêtelke wepchniêta stopinka prochowa 2,5mm. Miotacz to oko³o 18g p.cz. granulat 0,5-1,2mm. Zap³on oczywi¶cie przez quickmatch.


Efekty s± na filmie. Korpus pêk³ gdzie¶ z boku (stawiam na ³±czenie pó³kul) ale gwiazdy rozrzuci³o do¶æ mocno, jedna gwiazda siê nie zapali³a i ogólnie spali³y siê ZA szybko.
film
Có¿ o tym powiedzieæ...
Spasowane pó³kule to 1.
conajmniej 3mm korpusu to 2.
gwiazdki bindowaæ na NC aby spowolniæ spalanie = 3.
skróciæ opó¼niacz do 2,5cm = 4.
no i wiêcej uwagi przy klejeniu korpusu = 5.
P.S. na filmie nie widaæ "ogonów" za gwiazdkami ale to dlatego ¿e wybuch³a do¶æ wysoko - 30-40m, a mój aparacik s³abo "widzi" w ciemno¶ci.
Jak kto¶ lepszy w szelkach chce, chêtnie pos³ucham komentarzy.

Tomash.

P.S. WA¯NE!! - znalaz³em korpus rozerwanej fabrycznej szelki po pokazie w gdyni. Wokó³ opó¼niacza jest nawiniêty sznurek tak jak to zdajsiê P2 robi³, tylko jest nawiniêty od WEWN¡TRZ szelki.
Pozdrawiam.

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Pon Sty 02, 2006 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zrobi³em na sylwka sze¶æ szelek cylindrycznych, Zatyczki z wytrzyma³ej cienkiej tektury falistej, sklejonej 2 warstwy na górn± zatyczkê i 3 warstwy na doln±. Przyklejone to by³o do korpusów za pomoc± vicolu. Jako opó¼niacz da³em tulejkê papierow± z visco, ale w tulejce oprócz lontu by³o kilka zapa³ek, ¿eby zaj±æ miejsce (najpierw zrobi³em do¶æ grub± tulejkê, a potem j± poci±³em na kawa³ki, wepchn±³em lont i usztywni³em zapa³kami, po czym zaklei³em z obu stron). Taki opó¼niacz bardzo dobrze siê sprawdzi³, nie mia³em ¿adnych k³opotów. Bardzo ciasno wchodzi³ w zatyczkê (musia³em siê si³owaæ) i by³ tylko przyklejony klejem. Zamierza³em jeszcze owijaæ sznurkiem, ale nie mia³em ju¿ czasu. Na szczê¶cie ¿adnego nie wywali³o. Gwiazdkami by³y dropsiki z mieszanki prochu i grubego proszku magnezowego. Zapalno¶æ kiepska, nastêpnym razem pokryjê primerem, pozatym za szybko siê spali³y (albo za ma³y rozrzut w stosunku do prêdko¶ci palenia). Nastêpnym razem bêdê te¿ u¿ywa³ jako bursta fb, a nie granulowanego pcz.
_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Pon Sty 02, 2006 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Ja tez cos nie cos w sylwestra poszalalem i musze powiedziec, ze wyszlo calkiem ladnie. Mam filmy z 3 szelek, oto one(klikn±æ na zdjêcia):

Tutaj troche przesadzilem z torebka flashowa, dalem grubo ponad 2g fb, co zaowocowalo zbyt mala zapalnoscia, gdy oglada sie film klatka po klatce widac ogromny blysk w momencie eksplozji, a pozniej mnostwo pomaranczowych punktow ktore gasna-to wlasnie gwiazdki, ktore przy takiej sile po prostu zgasly, moze gdyby primer byl grubszy to by sie tak nie stalo, ale i tak widac ze rozrzut bylby masakryczny.


To jest po prostu dzielo sztuki Wink Uzyskac taki efekt z cylindra to naprawde cos-jest sie czym pochawalic. Jets to efekt wielu testow i konstrukcji w ktorej uwzgledniono nawet odpowiednie ulozenie wlokien papieru. Dlatego czasami jak czytam jakie wnioski wyciagaja ludzie ze swoich prob to nie pozostaje nic innego jak tylko sie usmiechanc. Wink


To tez jest cos, co podbilo serca widowni Shocked efekt na niebie byl niesamoity, film tego nie oddaje. Rozrzut mocny i ogromny i pomimo asymetri wynikajacej z tego, ze dolna zatyczka byla az przesadnie wzmocniona, piekny Cool Dlatego wlasnie gwiazdy TT sa wciaz w czolowce moich ulubionych Very Happy

Dziekuje Arkowi za pomoc w umieszczeniu filmow na serwerze. Niedlugo dodam fotki i napisze cos wiecej o samej konstrukcji, teraz mi sie szczerze mowiac nie chce.

pozdrawiam HF

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Wto Sty 03, 2006 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rosomak napisa³:
W po¶cie który znikn± pyta³em siedlaczego na zdjêciach szelek kulistych Maxlama s± kable ? Bo mi siê wydaje ¿e to albo nie s± kable, tylko "trzymad³a" do szelki, choæ z drugiej strony jeden by³ chyba uciêty, albo poprostu Maxlamowi sie zdjêcia pomyli³y Wink
Maxlam wypowiedz siê w tej spawie Wink


S± kable bo szelki s± odpalane elektrycznie Wink
Powrót do góry
¦ciArwA



Do³±czy³: 08 Sie 2002
Posty: 201
Sk±d: ju¿ nie st±d :)

PostWys³any: Sro Sty 04, 2006 12:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



A co powiecie na cos takiego? Probowaliscie?


http://www.feuerwerk-homepage.de/technik_3/_mainor_technik_31.htm

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Czw Sty 05, 2006 10:07 pm    Temat postu: od Pyrotechnix_amator Odpowiedz z cytatem

Link podrzuci³ Pirotechnix_Amator

http://www.pyroinnovations.com/pyro/New_years_2006_stream.wmv

Pirotechnix_Amator napisa³:
Pokaz bodaj¿e by³ w Stanach Zjednoczonych.
A jego poziom ... najlepiej przekonaj siê sam.

pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Pi± Sty 06, 2006 1:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Oto moja jedyna sylwestrowa szelka czyli 4 calowy cylindryk o masie 955g. Zawiera³a 126 gwiazd 10-±tek D1 Glitter i 20 gwiazd 5-±tek blue charcoal tail wymieszanych z burstem którym by³ H3 na nasionach trawy ³±kowej, opó¼niacz to 3,5cm l±tu ci¶nieniowego fi 6mm. Opó¼niacz odpala³ najpierw torebkê z 5g FB KCLO4/Al a dalej wiadomo . Lifta by³o 70g mojego prasowanego Pcz.

Fotka otwartej szelki

Fotka tu¿ przed 00:00: Very Happy


Film 4inch cylindrical shell D1 glitter w/ blue charcoal tail pistl

Niestety mam jeden z s³abszych aparacików Sad i film nie oddaje nawet w po³owie efektu który by³ naprawde osza³amiaj±cy i zapieraj±cy dech w piersiach. Na dodatek sta³em bardzo daleko ok. 40m wola³em nie ryzykowaæ bo szelka by³a spora.Sory za du¿e foty ale nie mam photoshopa zaistalowanego.

Pozdrawia Wiktors

P.S Liczy siê jako¶æ a nie ilo¶æ. Wink
P.S2 HF red to silver piêkna gratulacje Wink

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy


Ostatnio zmieniony przez Wiktor dnia Pi± Sty 06, 2006 2:51 pm, w ca³o¶ci zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Pi± Sty 06, 2006 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiktors udalo mi sie wreszcie odpalic ten film i jestem pod bardzo milym wrazeniem, robota naprawde ekstra Wink Jak widac z cylindra da sie bardzo duzo wycisnac tylko trzeba wiedziec jak Idea
Ciesze sie, ze oprocz mnie i P2-zagorzalych szelkomaniakow jest kolejna osoba reprezuntujaca niezly poziom. Niech takie filmy beda motywacja dla innych Exclamation

pozdrawiam i zycze kolejnych takich dziel Wink

HF

dopisa³ P2 Doskonale sobie zdaje sprawe jak to niesamowicie musia³o wygl±daæ na ¿ywo. Po obejrzeniu, odrazu rozpoznaje skale tego wspania³ego fajerwerku (po prostu wiem ¿e by³o to wypa¶ne), bardzo piêkny rozprysk i zapalno¶æ, efekt pewnie tak¿e (szkoda ¿e taka s³aba jako¶æ). Jestem pe³en podziwu.
Piroman2

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Pi± Sty 06, 2006 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
HellFire napisa³:
Jak widac z cylindra da sie bardzo duzo wycisnac tylko trzeba wiedziec jak
Ciesze sie, ze oprocz mnie i P2-zagorzalych szelkomaniakow jest kolejna osoba reprezuntujaca niezly poziom. Niech takie filmy beda motywacja dla innych


Wogóle z szelek mo¿na wiele wycisn±æ np. Boro jego 2” cylindryki maj± rozprysk jak komercyjne 4”(kula). Ja ,Ty, P2 czy inni maj± swoje sposoby konstrukcyjne dziêki którym wyciskaj± z szelek tyle by byli z nich usatysfakcjonowani, czêsto wystarczy zmieniæ jaki¶ szczegó³ by poprawiæ osi±gi szelki czyli jak to Artpi mówi Diabe³ek tkwi w szczegó³ach.
Szelki to temat rzeka i mnóstwo testów gdyby nie to ¿e ca³y czas ka¿dy z nas w nich co¶ zmienia, kombinuje, ulepsza pewnie "znudzi³y" by siê nam jak Arkowi SR(chyba Rolling Eyes Question ) ale wróci do nich Wink . Gdyby nie lawina nieciekawych zdarzeñ nastêpuj±cych po sobie w moim labie Sad Sad to pewnie widzieli by¶cie tutaj jeszcze kilkana¶cie innych moich szelek sylwestrowych, ale darowa³em sobie ich sk³ad bo wiedzia³em ¿e siê nie wyrobie a elementy na nie niezgin± i siê je wykorzysta Very Happy .
Co do poziomu to Ty i P2 prezentujecie wysoki poziom ja raczej nie jeszcze du¿o pracy przede mn± ciekawi szelko maniacy to miêdzy innymi Boro i Artpi którzy siedz± amatorsko w piro kilkana¶cie lat i posiadaj± sporo umiejêtno¶ci to s± prawdziwe autorytety w tej dziedzinie to zreszt± widaæ( a i tak nadal kombinuj± jak tu co¶ ulepszyæ). Ma³o osób ci±gnie do szelek bo to stosunkowo trudny temat wol± sobie HMTD Sad Confused zrobiæ, pewne nadzieje wi±¿e jak na razie w u¿ytkowniku Macabra Bada Bum i Fire(czê¶ciowo Rolling Eyes , widaæ zapa³ do piro) my¶lê ¿e do³±cz± do naszego grona Maxlam ostatnio te¿ ma poci±gi do szelek Wink .


Pozdrawiam
Wiktors
Te¿ ¿yczê ka¿demu jak najlepszych wyników

EDIT//
tak efekt byl naprawde ekstra zapalno¶c i rozrzut potwierdzam bardzo
dobre.

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Sob Sty 07, 2006 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisa³em to jako¶ przed ¶wiêtami w notepadzie Smile
Double Shot Smile
Zrobi³em sobie ostatnio co¶ na wzór rzymskich ogni tylko ¿e zamiast gwiazd da³em dwie kuliste szeleczki 1" (naprawdê liliputki). Korpusy by³y zrobione z pasków papieru które "nawija³em" na metalow± kulkê z myszki komputerowej. Korpusy po sklejeniu mog³y mieæ ze 3mm. Opó¼niaczem by³ lont visco 3mm owiniêty 2 razy woko³o bibu³± a na koniec (po sklejeniu ca³o¶ci) koñcówka wymerdana w PCZ + dex + woda - gwarancja zap³onu. Gwiazdki ciête wielko¶ci 2-3mm, standardowa mieszanka zielona + wêgiel sosnowy proszek. U³o¿one wewn±trz losowo (nawet maszyny nie poradzi³yby sobie z umieszczeniem na ¶ciankach Very Happy ). Rozryw H3, prochem miotaj±cym by³ komercyjny PCZ w ilo¶ci 2,5g na sztukê. "Opó¼niaczem" miêdzy strza³ami by³ zielony szybkopalny lont, 17cm/sek. czy jako¶ tak Wink ale najpierw trzeba by³o siê bezpiecznie odsun±æ - viscacz wersja normalna.


http://rapidshare.de/files/10569762/double_shot.mpg.html

Sta³em za blisko. Spójrzcie na ten drugi rozryw, ciekawe dlaczego pierwszy nie by³ podobny, mo¿e "Szelka, szelce nierówna" ? Smile

a to pisa³em teraz ale zrobi³em pod koniec listopada Very Happy
Szelka kulista 2
szelka 1,875", gwiazdy Willow tree ciête, rozryw H3 z torebk± FB (KClO3/Al 70:30), lift PCZ - z tym ju¿ sie poddaje, opó¼niacz visco 3mm w bibule d³ugo¶æ 3cm, koñcówka wymerdana w PCZ+dex, rozryw na ziemi
http://rapidshare.de/files/10570085/szelka_kulista_2.mpg.html
zapowiada³o siê ciekawie poniewa¿ postara³em siê nad konstrukcj± szelki Wink

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Nie Sty 08, 2006 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Damian ³adne szelki, ta standardowa mieszanka zielona to jest która, je¶li mo¿na wiedzieæ?Smile
>> Fire - bardzo s³aba zapalno¶æ, zastosuj ciête TT albo chocia¿ pumped.

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Pon Sty 09, 2006 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam za bardzo czasu bo zaraz idê z kumplem robiæ fotki miasta wieczorkiem ale chcia³bym zacz±æ post bêdzie on rozwijany w miarê postêpu prac i do weekendu powinien byæ skoñczony wraz z filmikiem Wink

Dodano maxlam--> to jedna z fotek z tego pleneru Wink
http://img206.imageshack.us/img206/2128/15uv1.jpg


Budujemy szelkê cylindryczn± fi wewnêtrzne 59mm grubo¶æ ¶cianek 3mm
Na razie foty bez opisu (potem) celem tej szelki jest wypróbowanie jednego elementu (ostatnie zdjêcia jeszcze nie dokoñczony).


Na tym zdjêciu widaæ nawiniêt± tekturê na rurkê grubo¶æ ¶cianek wynosi 3mm tektura z³apana monta¿owo ta¶m± nie bijcie ostatnio ta¶ma rz±dzi gdy¿ mam trochê darmowej a u mnie w labie strasznie zimno wiêc nie chce mi siê klejem babraæ ;-/



Na trzech kolejnych fotkach widaæ mój patent na mocowanie visco w przebitce by nie zosta³ wepchniêty do ¶rodka szelki przyznacie ¿e pomys³ jest ciekawy i optymalny je¶li chodzi o prostotê wykonania czas i skuteczno¶æ która wed³ug mnie wynosi 100%





--------------------------------------------------------------------------

A na tych zdjêciach widaæ mój "wynalazek" na spodzie czego nie widaæ jest przyklejona 1mm twarda tektura na górze bêdzie jeszcze jedna taka sama ca³o¶æ bêdzie sklejona i zwi±zana sznurkiem i przywi±zana do szelki od do³u visco które zapali ³adunek miotaj±cy odpali ten element na kolejnych fotkach poka¿ê jak chcê to zrealizowaæ szkoda gadaæ lepiej zobaczyæ.






Ostatnio zmieniony przez maxlam dnia Sro Sty 11, 2006 9:39 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Sro Sty 11, 2006 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, co do gwiazdek to sk³ad by³ nastêpuj±cy:
- chloran potasu 45%
- azotan baru 30%
- siarka 20%
- wêgiel sosnowy proszek 5%
Po obliczeniu z tym wêglem wychodzi³o mi z przecinkami, wiêc zaokr±gli³em te procenty. Moja kamera dosyæ dziwnie rejestruje obraz i jak siê dok³adnie przyjrzycie to za spalaj±cymi siê gwiazdami widaæ srebrny metaliczny a nie tak jak w rzeczywisto¶ci pomarañczowo-z³oty ogon. Niezapomnijcie obejrzæ moich komet które to zaprezentowa³em na pi±tej stronie tematu "Komety", mówiê to dlatego, poniewa¿ post HellFire-a otworzy³ szóst± stronê a informacja o moim po¶cie... odfunê³a Wink

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Boro



Do³±czy³: 23 Sie 2005
Posty: 58

PostWys³any: Nie Sty 22, 2006 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

ostatnio bawie sie troche efektami glitter oraz flitter i wczoraj zrobilem 1 szelke z * Winkour #14, burst "herbatka" H3, FB
Oto efekty:


Mile widziane wszelkie komentarze (takze te uszczypliwe Razz).

Pozdrawiam,
Boro Cool


Ostatnio zmieniony przez Boro dnia Sro Maj 23, 2007 8:39 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Nie Sty 22, 2006 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jak wszystkie wcze¶niejsze Twoje szelki, ta tak¿e jest piêkna.
W³a¶ciwie do niczego nie moge sie przyczepiæ, rozprysk symetryczny (czegó¿ wiêcej chcieæ w 2" cylindrach) zapalno¶æ i efekt gwiazd piêkny.
Po prostu PROFI Very Happy
Jak mo¿esz daj swój film w temacie - "gwiazdy przepisy", napisz sk³ad i za¶ daj linka..
Fajny "metaliczny" dzwiêk, niczym headshot na Enemy Teritorry Wink
pzdr.
P2

Zgadzam sie z przedmowca, szeleczka piekna Wink Co do uszczypliwosci...wydaje mi sie ze taka wysokosc na szeleczke 2'' to lekkie przegiecie, tylko do tego moge sie przyczepic. O wiele efektowniej by to wygladalo gdyby jednak bylo nizej. Poza tym rewelka, no i ten dzwiek-piiiing (dokladnie tak, headshot na ET) Wink --->HF

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Nie Sty 22, 2006 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Z tego co zauwa¿y³em rozrzut jest dynamicznie Rolling Eyes s³abszy ni¿ w Twoich wcze¶niejszych testach czy to efekt zastosowania jako bursta H3? Z moich obserwacji wynika i¿ H3 na no¶niku sprawuje siê troszkê gorzej ni¿ granulowany PCZ z kulowca, z kolei nie wiem jak zachowuje siê PCZ na no¶niku bo go jeszcze nie testowa³em, ale z Twoich testów wynika i¿ lepiej ni¿ H3. A mo¿e zastosowa³e¶ wiêksze gwiazdki?
Generalnie szelka super Wink , sam efekt glitter te¿ piêkny Sb2S3 robi swoje Wink tylko ciekawi mnie czemu rozrzut jest s³abszy ni¿ w wcze¶niejszych próbach, mo¿e mniej staranne wykonanie samej szelki.. Rolling Eyes lub tak jak pisa³em wy¿ej.

Móg³ by¶podaæ wymiar * jakie stosujesz?

Pozdrawiam
Wiktors

P.S w szelkach co¶ drgne³o Laughing Wink
Chcia³bym zaznaczyæ, ¿e Boro we wszystkich szelkach zastosowa³ H3 ! A burst ten na no¶niku przewa¿a nad granulowanym pcz (mówimy o ma³ych szelkach).
P2


edit//

Boro napisa³:
Ja jako burst charge uzywam tzw "herbatki" (dlaczego tak to nazwalem? mysle ze wyjasnia fotka sa to trociny dla gryzoni pokryte PCz lub H3).


Ale neich siê sam autor wypowie Wink bo jaka¶ przyczyna tego jest:)

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Boro



Do³±czy³: 23 Sie 2005
Posty: 58

PostWys³any: Nie Sty 22, 2006 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie,

rorzut byl slabszy niz we wczesniejszych poniewaz:
1./ ze wzgledu na fakt ze kulki nie byly jakos super twarde dalem celowo mnie FB zeby nie bylo zbyt silnej eksplozji
2./ zastosowany korpus to "firmowy" niestety kiepskiej jakosci (szczerze to mam ich juz dosc...) a nie osobiscie zwijany z brystolu.

co do wysokosci to szelka odpalila juz po chwili opadania (niestety) na wysokosci ok 50-60m z tym ze kamerowana byla tez z dosc duzej odleglosci od mozdzierza.

Jesli chodzi o bursta to nigdy nie stosowalem granulowanego prochu a zawsze "herbatke" z tym ze na poczatku na PCz a obecnie na H3 (Shimizu). Sila wybuchu zalezy przedewszystkim od ilosci/rodzaju bursta i wytrzymalosci korpusu - u mnie w 2" cylind. jest malo miejsca i sile eksplozji reguluje FB. Natomiast H3 na nosniku jest zdecydowanie silniejszy (szybszy) niz PCz (moj mielony 3 doby w mlynie kulowym i potem po wysuszeniu jeszcze z godzinke).

Wielkosc * to OKOLO 1,5cm srednicy (troche je robilem na odpier... i tylko w celach testu mieszanki)
Mieszanka jak juz pisalem to jedna z 40 mieszanek Winokura (#14) spis wszystkich mozna znalezc w wielu miejscach w necie np TU

co do dzwieku "piiing" to zgadzam sie ma on swoj urok Cool

pozdr
Boro

EDIT: chcialem dodac ze zamieszczony film bardzo kiepsko oddaje efekt...(malo widac migotanie - tylko te wieksze blyski..) - krecony jest aparatem cyfrowym ktory funkcje kamery ma beznadziejna...musze pomyslec o kupnie jakiejs kamerki bo troche z sil opadam


Wiktors-> Nie pisa³em ¿e Ty stosujesz PCZ granulat tylko ¿e ja zauwa¿y³em kiedy¶ i¿ wydaje siê nieco mocniejszy ni¿ H3 na no¶niku,byæ mo¿e tylko tamtym razem tak wysz³o Wink .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piromarek



Do³±czy³: 07 Kwi 2005
Posty: 75

PostWys³any: Nie Sty 22, 2006 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich.
Jestem pod wielkim wra¿eniem.
Widaæ lata do¶wiadczeñ Smile.
Widzê, ¿e przespa³em te kilka dobrych lat, których kilka z osób tu obecnych nie zmarnowa³o.

Je¶li mogê podzieliæ siê jedn± swoj± uwag±. Proszê nie braæ tego jako uszczypliwo¶æ:
My¶lê, ¿e nie zosta³ tu rozwi±zany do koñca problem dopasowania wagi szelki, ilo¶ci lift'u i czasu opó¼niacza.

Proszê zwróciæ uwagê na symetriê rozrzutu wzglêdem centrum eksplozji.
Wygl±da na to, ¿e moment rozrzutu nie wyst±pi³ w szczytowym momecie trajektorii, w bezruchu obiektu, lecz w trakcie fazy wznosz±cej.
Je¶li jednak by³ to test gwiazd i ich zapalno¶ci dla danego typu obudowy i burst'a , to jak dla mnie, szelka nadaje siê na sprzeda¿.

Na pierwszy rzut oka , mia³bym tyle.
Jak dla mnie, to i tak szelka jest o niebo lepsza od wszystkiego co zmontowa³em samodzielnie w zamierzch³ej przesz³o¶ci Smile

Dziêki Wam i Waszemu zaciêciu Panowie, zacz±³em znowu realizacjê nie zakoñczonego projektu budowy m³yna kulowego. Zobaczymy na ile starczy mi czasu i zapa³u Smile

Powtórzê:
Jestem pod wra¿eniem Waszych prac.

pozdrawiam

Piromarek

EDIT:
Moja pomy³ka jak widzê.
Sadzi³em, ¿e ekspolzja nastapi³a w momencie wznoszenia.
Ale rzeczywi¶cie , wiêkszo¶æ punktów uk³adu kontynuuje ruch wynikaj±cy z zasad rzutu uko¶nego, zgodnie z pierwotnym kierunkiem ¼ród³a rozprysku.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Wto Sty 24, 2006 1:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piromarku, szelka moze nawet osiagnac amplitude wysokosci i zakrecic juz w dol lub poruszac sie jeszcze powoli w gore, jednakze nie bedzie to juz mialo duzego wplywu na symetrie rozrzutu. Gorzej jesli porusza sie w gore z duza predkoscia. Nawet w produktach komercyjnych nie udaje sie idealnie tego zgrac.
Na str. 8 tego tematu zaprezentowalem szelke silver/red, ktorej rozrzut jak na cylinder byl nader symetryczny (podkreslam-jak na cylinder, bo to naprawde trudna sztuka), a zdazyla ona wykrecic juz w dol.
Tutaj naprawde wiele zalezy od konstrukcji korpusu, sposobu mocowania opozniacza i ladunku rozrywajacego (w moim przypadku podobnie jak u boro odpowiednio umiejscowiony flashbag).
W przypadku mocnego bursta powolny ruch w gore lub w dol nie jest w stanie powaznie zaburzyc toru lotu gwiazd (wplywa na pewno bo to czysta fizyka i jej nie da sie oszukac, ale jest to malo widoczne).

pozdrawiam i mam nadzieje, ze dolaczysz do grona szelkomaniakow!!
HF

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
eReSix



Do³±czy³: 18 Maj 2005
Posty: 34
Sk±d: Kraina Czarnego Z³ota

PostWys³any: Sro Sty 25, 2006 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile

Wczoraj skoñczy³em robiæ szelkê cylindryczn± 1,9" Smile U¿y³em w niej gwiazdki Tiger Tail (Shimizu) wyciskane ze strzykawki 2ml. Zmie¶ci³em ich 63. Jako bursta u¿y³em dobrego granulowanego PCz (chocia¿ wiem, ¿e w tym przypadku lebiej by³oby u¿yæ H3, ale aktualnie go nie mam). Korpus zrobi³em z papieru klejonego wikolem nawijanego na dezodorant - grubo¶æ korpusu to ok 2,5mm. Zatyczki to 6 kartonowych kó³ek klejonych wikolem. Opó¼niacz - spoulette 3 sek. Ca³a szelka jest dodatkowo obwi±zana sznurkiem. Odpalaæ zamierzam w czwartek (26.bm.) Zdjêcia:







Do miotania tak¿e u¿yjê granulowanego PCz, na razie jednak nie wiem ile (jakie¶ propozycje mile widziane Smile ). W takich momentach cieszê siê, ¿e mam takie a nie inne hobby Very Happy

POZDRAWIAM eReSix

PS: Te zdjêcia w necie znalaz³em Wink

_________________
GG: 4669010 (to dla tej kobiecej czê¶ci forum Razz )
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 17, 18, 19  Nastêpny
Strona 8 z 19

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP