Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SILNIK PULSACYJNY-?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Wto Sie 10, 2004 5:24 pm    Temat postu: SILNIK PULSACYJNY-? Odpowiedz z cytatem

co myślicie o zastosowaniu np. silnika pulsacyjnego do napędzania rakiet, chodzi mi tu o silnik na paliwo "spężony gaz"....
-budowa takiego silnika aż tak skomplikowana nie jest, nie jest także nierealny do zbudowania...

co myślicie o samej idei budowy takiego silnika?
jesli by sie dało-można by pomyśleć np. o rakietach sterowanych itp..
sam mam w planach budowe takiego silniczka-ale coś ciemno to widze (przy moich zdolnościach konstruktorskich Wink ) ale przynajmniej sprubuje go zbudować Smile

POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Sro Sie 11, 2004 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwszy projekt silnika-podciągnołem go pod części które już mam i które jestem w stanie wykonać:


silnik ma dosyć prostą budowe-możliwy do wykonania... ale wiele żeczy musze robić niestety na wyczucie (z braku konkretnej wiedzy na ten temat) czyli-dobieranie średnicy dyszy, siły naciągu sprężyn (to już doświadczalnie)
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Sro Sie 11, 2004 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na serwisie eltopsja ( http://eltop.bitel.lublin.pl ), w dziale Ściągalnia masz dosyć obszerny skan książki dot. silników pulsacyjnych - znajdziesz też tam parę projektów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Troll_u



Dołączył: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Skąd: stolica

PostWysłany: Nie Sie 15, 2004 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki czas pracy takiego silnika przewidujesz?

Na silnikach pulsacyjnych się nie znam, więc jestem ciekaw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Nie Sie 15, 2004 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielkie dzięki za link!
a czas pracy-nie dłuższy niż ok, 0,5-1min
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Wto Sie 17, 2004 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś wie jak odbywa sie rozruch takiego silnika bo w tekście -(scany książki) nie znalazłem tej info (może przeoczyłem)... > >??
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw Sie 19, 2004 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do ruchu tego silnika niewiem ale długość pracy jest imponująca jak bś mógł to zrób zdjęcia albo lepiej film. co do sterowani zawsze mnie rajcowało jak szło pionowo w góre poprzez stateczniki i niewiem o jakie inne sterowanie ci chodzi. czekam na rezultat pozdrowienia
Powrót do góry
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Czw Sie 19, 2004 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już wiem jak następuje rozruch takiego silniczka Wink a co do sterowanie-to raczej chodziło mi o prostowanie żyroskopowe... ale można by zastanowić sie nad sterowaniem RC...

narazie silnik w fazie budowy-docelowo będzie używany (narazie-ze względu na mase:roll:-przewidywaną) do napędziania samochodzu (przerobionego na RC-strowanie tylko kierunku-przednie koła)

POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kara



Dołączył: 24 Cze 2004
Posty: 19
Skąd: Kraków NEW PROKOCIM

PostWysłany: Sro Sie 25, 2004 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wydaje mi sie aby zastosowanie silnika pulsacyjnego do napedu rakiet bylo dobrym rozwiazaniem dla tego ze jest bardzo paliwozerny i trzeba by zabrac ze saba jeszcze jakis plynny utleniacz. Przede wszystki martwi mnie masa paliwa. Lepiej byloby zbudowac jakis prosty silnik na paliwo ciekle
_________________
KaRa AmS
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kondix



Dołączył: 27 Sty 2004
Posty: 89
Skąd: z małpki po winie...

PostWysłany: Sro Sie 25, 2004 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja powiem tak że, takie silniki kręcą każdego maniaka rakiet tylko jest problem- pieniądze nie masz co z nimi zrobić(masz nadmiar) to rób silniki pulsacyjne heh:wink:
ale pomysł fajny powodzenia

_________________
-Czy ty masz go ?
-Bo ja(a) mamgo !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Sro Sie 25, 2004 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KAra-silniki pulsacyjne to jedne z jajmniej paliwożernych silników odrzutowyc! (amatorskich) ! w dodatku stosuje sie mieszanke uboga mniejszą niż 15/1 ! ! mają w miare stały ciąg.... i nie są wcale takie drogie w budowie,, i jaki ciekły utleniacz? Rolling Eyes

Cytat:
Lepiej byloby zbudowac jakis prosty silnik na paliwo ciekle

a ten niby na jakie jest-stałe? Laughing Wink

pulsacyjny już zaczołem robić,,ale pewnie zrobie tez na ciekły utleniach... Rolling Eyes najwyżej nie wyjdzie Wink sprubować zawsze można

POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kara



Dołączył: 24 Cze 2004
Posty: 19
Skąd: Kraków NEW PROKOCIM

PostWysłany: Sro Sie 25, 2004 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cieklo gazowe
nie wiem czy to udzwignie samego siebie (czy w ogole polecie jako rakieta) a poza tym nigdy nie slyszalem aby ktos stosowal silnik pulsacyjny do napedu rakiet . Chyba ze zrobisz SR pulsacyjny ktore bedzie dzialal na np. nafte i czysty tlen (aby nie wykorzystywalo go z atmosfery)

_________________
KaRa AmS
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paul S



Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWysłany: Sro Sie 25, 2004 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a poza tym nigdy nie slyszalem aby ktos stosowal silnik pulsacyjny do napedu rakiet


A slyszales juz moze o takiej rakiecie jak V-1 Wink
Jej naped stanowil silnik pulsacyjny .


Oczywiscie ten kto juz widzial V-1 wie , ze to nie jast klasyczna rakieta ,tylko rakieta oskrzydlona przeznaczona do lotu poziomego. Naped pulsacyjny jest bardzo widowiskowy szczegolnie pod wieczor gdzie bardzo pieknie widac gorace gazy spalinowe ( ogien na ok. 2m) a halas jaki robi jest pod wieczor kilkakrotnie wiekszy jak za dnia.

Dla klasycznych rakiet raczej nie przydatny ze wzgledu na niski ciag w porownaniu z klaycznymi silnikami rakietowymi na paliwo stale.
Sama idea budowy takiego silnika jest juz godna podziwu ale mimo jego prostej budowy jest to prawdziwe wyzwanie techniczne dla przyszlego konstruktora.

Ladne zdjecie Wink Moze Ci sie uda cos podobnego.
Zycze powodzenia
Paul
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Sro Sie 25, 2004 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam nadzieje że sie uda Smile

narazie Kara nie musi udźwignąc sam siebie bo zamieżam pierwszy silnik umieścić w modelu samochody-sterowanego RC...

jak wszystko będzie ok. to zamieszcze pierwsze fotki..
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Troll_u



Dołączył: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Skąd: stolica

PostWysłany: Czw Sie 26, 2004 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze można jako paliwo użyć ciekłego gazu do zapalniczek. Takie żółte tuby są tanie i stosunkowo łatwo dostępne. Ale wadą jest to, że mimo iż pod ciśnieniem, to gazu na długo nie starczy...

Bynajmniej tak mi sie wydaje... Nie wiem czy mam racje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Czw Sie 26, 2004 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśni to paliwo chciałem wykożystać (patrz pierwszy post)
Cytat:
chodzi mi tu o silnik na paliwo "spężony gaz"....

chodziło mi własnie o gaz zapalniczkowy... silnik będzie mały wiec powinno starczyć na kilka minut pracy...
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek J.



Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWysłany: Czw Sie 26, 2004 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
a jeśli morzna spytać to co jest już zrobione??


Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Czw Sie 26, 2004 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

komora spalania, stożek przejściowy, róra "wylotowa".... świeca żarowa (również home made) ,,,
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kara



Dołączył: 24 Cze 2004
Posty: 19
Skąd: Kraków NEW PROKOCIM

PostWysłany: Czw Sie 26, 2004 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wg mnie V-1 nie bylo rakieta tylko samolotem (ma skrzydla i lotki)
Ale czy gaz bedzie odpowiedni , mysle ze tak w koncu to propan ktory jest uzywany do spawarek gazowych

_________________
KaRa AmS
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Troll_u



Dołączył: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Skąd: stolica

PostWysłany: Czw Sie 26, 2004 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałem sprawnie działający silnik odrzutowy zasilnay własnie propanem butanem. ten gaz ma wiele zastosowań, począwszy od kuchenki gazowej, skończywszy na lotach w kosmos Wink .

Tak wogóle to taki zbiorniczek nie jest ciężki. Gdyby dać 3 takie "butle" z gazem i spiąc je "równolegle" (ze wszytkich pojemników na raz gaz transportowany jest do komory spalania...) otrzymanoby większe ciśnienie.

Jeśli możesz to mógłbyś mi wysłaś palny konstrukcyjne takiego SR albo na PW albo na mail troll_u@op.pl ...

Pozdrawiam
Troll_u
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP