Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Miedziankit => "Fugas"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bomberman22



Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 66
Skąd: pd. - wsch. Polska

PostWysłany: Pią Mar 11, 2005 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy można zrobić miedziana na KMnO4? I czy zmienią się wtedy proporcje?
_________________
<<KNO3 + sacharoza
Ładne, nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
prof. habilitowany CTX



Dołączył: 20 Sie 2004
Posty: 20
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Mar 11, 2005 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie można, bo taki miedzian jest BARDZO trudno pobudzić. KCLO3 jest wrazliwy na tarcie. Byla już o tym mowa. Narx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mateusz(l33t)



Dołączył: 10 Lis 2003
Posty: 54
Skąd: chyba moge już napisać że jestem stąd xD

PostWysłany: Pią Mar 11, 2005 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co ty gadasz ? KClO3 jest tak wrazliwy na tarcie jak NaCl... Ktos robil na KMnO4 ale nie polecal nie dlatego ze trudno pobudzic tylko daltego ze niestabilny...
_________________
za grosz buntu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prof. habilitowany CTX



Dołączył: 20 Sie 2004
Posty: 20
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Mar 11, 2005 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anem!k napisał:
co ty gadasz ? KClO3 jest tak wrazliwy na tarcie jak NaCl... Ktos robil na KMnO4 ale nie polecal nie dlatego ze trudno pobudzic tylko daltego ze niestabilny...


Sam pieprzysz...KCLO3 jest troche inczej zbudowane niż KMnO4, dlatego jest bardziej wrażliwe(KCLO3)i łatwiej jest pobudzić do rozkladu i reakcji z węglowodorami. Jak taki mUndry jesteś to sobie zmieszaj KCLO3+S I KMnO4+S (policz stechiometrycznie ile S) i przeprowadź próbę czułości....
NEXT: Zrobilem kiedyś "miedzian" na KMnO4 i nie odszedł nawet od 1g HMTD, zakopany 30cm pod ziemią...no coment(HMTD zaprasowane)

NArA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pietruszkin



Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 188
Skąd: /dev/null

PostWysłany: Sob Mar 12, 2005 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CTX napisał:
anem!k napisał:
co ty gadasz ? KClO3 jest tak wrazliwy na tarcie jak NaCl... Ktos robil na KMnO4 ale nie polecal nie dlatego ze trudno pobudzic tylko daltego ze niestabilny...


Sam pieprzysz...KCLO3 jest troche inczej zbudowane niż KMnO4, dlatego jest bardziej wrażliwe(KCLO3)i łatwiej jest pobudzić do rozkladu i reakcji z węglowodorami. Jak taki mUndry jesteś to sobie zmieszaj KCLO3+S I KMnO4+S (policz stechiometrycznie ile S) i przeprowadź próbę czułości....
NEXT: Zrobilem kiedyś "miedzian" na KMnO4 i nie odszedł nawet od 1g HMTD, zakopany 30cm pod ziemią...no coment(HMTD zaprasowane)

NArA


jezus maria Shocked sciarwa se kiedys jaja robil z tym miedzianem na kmno4 a tu widze polowa forum to zalapala Laughing szkoda slow , i szkoda takze ctx ze ci sie ten 'miedzian' w drodze na poligon sam nie zapalil Evil or Very Mad

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
prof. habilitowany CTX



Dołączył: 20 Sie 2004
Posty: 20
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Mar 12, 2005 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zapalil sie bo odrazu na miejscu takie żeczy robie...I >tyłek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maxlam
Gość





PostWysłany: Sob Mar 12, 2005 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co miedzian na nadmanganianie miałem się nie odzywać ale już nie mogę wytrzymać nawet nie mogę znaleźć trafnego porównania aby to określić więc powiem krótko:

Miedziankit - materiał wybuchowy kruszący, stosowany pierwotnie w górnictwie miedziowym (stąd jego nazwa), będący mieszaniną chloranu potasu z naftą. Jego prędkość detonacji wynosi 3300 m/s. Do miedziankita podobny składem i właściwościami jest szedyt. Jego skład wagowy jest następujący 9:1 KCLO3 do nafty-po wsypaniu obu substancji mieszamy aż paliwo wsiąknie w chloran, detonuje od spłonek np.:z HMTD.

Skopiowane z http://pl.wikipedia.org/wiki/Miedziankit

Nic dodać i nic ująć (może tylko tyle że w przemyśle robi się to tak że naboje to papierowe tuleje wypełniane suchym zmielonym chloranem, następnie te tuleje umieszczane są w rynienkach z naftą gdzie nasączają się nią i już gotowe) a wszystko inne to nie miedziankit, choćby i detonowało. A jeśli chodzi o mieszaniny z nadmanganianem potasu to raczej według mojej dotychczasowej wiedzy i doświadczenia nie detonują najwyżej deflagrują.
Powrót do góry
prof. habilitowany CTX



Dołączył: 20 Sie 2004
Posty: 20
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Mar 12, 2005 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe Witam.
Właśnie dlatego pisałem "miedziankit" ale raz mi się zapomniało.
A Ty Pietruszkin....szkoda gadać...
Cytat:
i szkoda takze ctx ze ci sie ten 'miedzian' w drodze na poligon sam nie zapalil
DZIĘKI NAPRAWDE DZIĘKI!! SZKODA ZE CI PETARDA ŁAP NIE POPAŻYŁA!!! Sad(joke- ja bym wypadków nikomu nie życzył...)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heksogen pl



Dołączył: 09 Cze 2004
Posty: 157
Skąd: małopolska

PostWysłany: Sob Mar 12, 2005 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ctx, pietruszkinowi chodziło o to że mieszanki na KMnO4 są wrażliwe i łatwo o samozapłon !!!!
Miedzian na KMnO4 to bajka a dużo osób które nie mają pojęcia o chemii i piro próbują to odpalać Rolling Eyes Evil or Very Mad
LUDZIE !!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Czy wy naprawde nie rozróżniacie mieszanek palnych/miotających np. FB, PCz, PCh, itp od MWK niskiej siły np. ANFO lub Miedziankit ? poza tym KMnO4 zawiera połowe tego tlenu co KClO3 !!!
Niektóre mieszanki na: KClO3, NH4NO3, NH4ClO4, mają zdolność do detonacji i żadne inne utleniacze w żadnych warunkach NIE DETONUJĄ !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pietruszkin



Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 188
Skąd: /dev/null

PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CTX napisał:
Hehe Witam.
Właśnie dlatego pisałem "miedziankit" ale raz mi się zapomniało.
A Ty Pietruszkin....szkoda gadać...
Cytat:
i szkoda takze ctx ze ci sie ten 'miedzian' w drodze na poligon sam nie zapalil
DZIĘKI NAPRAWDE DZIĘKI!! SZKODA ZE CI PETARDA ŁAP NIE POPAŻYŁA!!! Sad(joke- ja bym wypadków nikomu nie życzył...)


ile ty masz lat zeby nie zrozumiec mojego, naprawde nieskomplikowanego przekazu w poscie? pozatym czasem moze sie przydac taki bodziec, ze cos ci sie zapali same albo co, przynajmniej nabierzesz watpliwosci i zaczniesz uwazac (moze) na to co robisz

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
prof. habilitowany CTX



Dołączył: 20 Sie 2004
Posty: 20
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pietruszkin napisał:
...


OK chUopie, nie denerwuj się Laughing wtedy byłem gnojek i nie myślałem za bardzo co się może stać...jednakże wypadku nie miałem i nie zamierzam mieć.. Wink Pamiętam, jak przypominam sobie niektóre żeczy z wczesnej młodści to mnie normalnie szlag trafia..może to dla tego ze zdobywam wiedze i wszystko się "wyjaśnia" Nie zamierzam już robić głupich blędów.
Albo mi sie zdaje, albo coraz bardziej uświadamiam sobie jaki byłem( nie wiem czy jestem dalej) głupi... MAM NADZIEJE ŻE NIKOMU Z TEGO FORUM SIE NIC NIE STANIE! Wink

aaa i bym zapomniał- NIE RÓBTA MIEDZIANA NA ŻADNYM KMnO4 ani KCLO4...w pierwszym przypadku niebezpieczne, w drugim lipne i drogo wychodzi

Pozdrawiam CTX Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matb16



Dołączył: 11 Mar 2005
Posty: 12
Skąd: Opole

PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając ten temat wadłem na taki pomysł:
zrobić już tego fugasa na miedziankicie(bez dodatków), zakopać to,a nad tym wszystkim dać coś w stylu palącego sie koła(jak w cyrku Very Happy ), coś z otwartym źródłem ognia.
wtedy wyrzucone opary i krople benzyny zapalają się i mamy piękny i duży fireball!

Są to moje wymysły, których jeszcz nie praktykowałem, ze względu braku miedziankitu Sad

POZDROWIENIA DLA EKIPY Z KOSZYKA Very Happy

_________________
3014650
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maxlam
Gość





PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paliwo drogie jest niestety więc taki kocioł trzeba ograniczyć do kociołka przynajmniej u mnie hehe a jeśli chodzi o pomysł to sądzę że może jednak nie zapalić się jak porządnie pieprznie to... Nie wiem trzeba by wypróbować ale raczej ja sobie daruję wolę FB do tego celu (wypróbowane jest OK)
Powrót do góry
precel16



Dołączył: 07 Mar 2006
Posty: 28

PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie jak długo mogę przechowywać miedziankit w szczelnym opakowaniu ? kilka tygodni czy tylko kilka dni ?
_________________
gg 5137052
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Soviet



Dołączył: 21 Gru 2004
Posty: 29

PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miedzian chyba można bez ograniczeń.... tylko FB na KMnO4 nie wolno długo przechowywać ( żeby się nie dostała woda bo wybuchnie ).
_________________
Rzuciłem piro... została only teoria Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
d3lta



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 35

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KClO3 z S też nie jeśli mamy kwaśną siarkę i nie dajemy żadnego "neutralizatora" - tak to się nazywa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teo



Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 101
Skąd: 123456

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siarka zakwaszona(czyt. tech., kwiat siarczany albo z ogrodniczego) to gówno i prędzej czy później się na niej przejedziesz. Mieszanka kclo3+s jest niestabilna, lecz bardziej wrażliwa na bodźce mechaniczne niż mieszanki na kclo3 bez niej. Mieszanki na kclo3 mają to do siebie, że jak dodasz do nich siarki(katalizator, lecz niezupełnie, bo bierze udział w reakcji) stają się bardzej wrażliwe, ale dostają kopa w prędkości spalania.

Ostatnio zmieniony przez Teo dnia Czw Sie 17, 2006 5:21 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MICHAL-RAKIETOMAN



Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 68

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no cos Ty.. KCLO3+S+ troche wody i mamy samozaplon,jest taka zasada ze nie wolno mieszac chloranu z siarka..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DNF



Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poon napisał:
Siarka zakwaszona(czyt. tech.[...] z ogrodniczego) to gówno i prędzej czy później się na niej przejedziesz.

Nie bardzo. Ja mam siarke z ogrodniczego zawartosc czystej siarki 99.9%. I nie chrzan ze gowno.
Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczęta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Gałczyński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teo



Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 101
Skąd: 123456

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może twoja nie była taka, ale ja kiedyś kupiłem w ogrodniczym siarkę, i nie dość, że była granulowana to co najwięcej czystości technicznej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP