Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Projekt ustawy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pon Mar 28, 2005 5:39 pm    Temat postu: Projekt ustawy Odpowiedz z cytatem

Zerknijcie tutaj...http://ks.sejm.gov.pl/proc4/projekty/332_p.htm
Ciekawe co to dla nas mo¿e znaczyæ. W/g mnie, definicja MW podana w projekcie nie pasi do wiêkszo¶ci amatorskich paliw rakietowych
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pon Mar 28, 2005 6:29 pm    Temat postu: Re: Projekt ustawy Odpowiedz z cytatem

jaskiniowiec napisa³:
Zerknijcie tutaj...http://ks.sejm.gov.pl/proc4/projekty/332_p.htm
Ciekawe co to dla nas mo¿e znaczyæ. W/g mnie, definicja MW podana w projekcie nie pasi do wiêkszo¶ci amatorskich paliw rakietowych


Ta ustawa juz jest i jest w niej :

"9) materia³ach wybuchowych - nale¿y przez to rozumieæ substancje chemiczne sta³e lub ciek³e albo mieszaniny substancji zdolne do reakcji chemicznej z wytwarzaniem gazu o takiej temperaturze i ci¶nieniu i z tak± szybko¶ci±, ¿e mog± powodowaæ zniszczenia w otaczaj±cym ¶rodowisku, a tak¿e wyroby wype³nione materia³em wybuchowym,"

Skoro mo¿na mieæ w domu torbê wyrobów piro ( kupionych w sklepie ) czyli torbê MW ( wg tej definicji ) to nalezy ostro¿nie podej¶æ do tej ustawy ( OPDU ). Do tego brak definicji "u¿ytek cywilny". Bo to co ja robiê z paliwami rakietowymi to nie jest u¿ytek cywilny ( wg mnie nale¿y rozumieæ to jako dzia³alno¶æ zarobkow± ).

Do tego we¼my wyrób a la pochodnia np. ¶wiecowa , waga brutto 300g z elementem mikro pirotechnicznym o wadze 100 mg. Wiêc podlega to pod ustawê Question . Je¶li tak ( i maj±c na uwadze te wy¿. wym. torby ) to i tu nalezy OPDU. Oprócz prawa jest zdrowy rozs±dek Rolling Eyes

Pozdro
Powrót do góry
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pon Mar 28, 2005 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiedzia³em, ¿e juz obowi±¿uje. tak sobie grzeba³em w necie i to znalaz³em. A skoro wiele w niej nie¶cis³o¶ci, to ten ma racjê, kto wiêcej wyda na prawników (pewnie pisz± tak niejasno, ¿eby mieæ robotê Evil or Very Mad )
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Pon Mar 28, 2005 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety nikt jeszcze nie poda³ definicji prawnej zdrowego rozs±dku, a dla ka¿dego kausyperdy, litera jest liter± wiêc nic nie zrobisz,
jak ciê z³api± z mieszanin± albo substancj± chemiczn± to mo¿na udowodniæ ¿e jest to MW i wtedy ####
zdaje siê ¿ê to ju¿ bêdzie tyle w tym temacie i wogóle we wszystkich innych na tym forum
:/ :[

jednym slowem dla normalnych ludzi to nie jest
a sqrwieli i tak to nie bêdzie obchodzi³o, bo nigdy ich nie obchodzi³o i obchodziæ nie bêdzie.
Moim zdaniem jest to kolejny knot obliczony na to ¿eby normalnym ludzion ¿ycie utrudniæ a przestêpców i tak to nie odgoni od MW. MO¿na sobie kontrolowaæ rozchód i przychód ale zawsze mog± siê jakie¶ niewypa³y zdarzyæ i za odpowiedni± cenê znajd± siê na kiercelaku. To w³a¶nie powinno byæ karane!

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pon Mar 28, 2005 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kermit napisa³:
niestety nikt jeszcze nie poda³ definicji prawnej zdrowego rozs±dku!


Po prostu czy to co robicie stanowi zagro¿enie dlo postronnych osób i mienia Question . Je¶li nie ( co najmniej widaæ, ¿e wk³adacie to spory wysi³ek ) to ( chyba ) nie ma problemu. A reszta zale¿y od "smutasów" Wink . A to, ¿e prawnicy s± jak prostytutki ( dla kasy siê sprzedaj± czyli udowadniaj± co im siê zechce ) to tak by³o , jest i bêdzie Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Pon Mar 28, 2005 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o tym co jest mw i i do jakiej kategori sie zalicza nie ty my... decydujemy od tego jest IPO i inne instytucje
inna kwestia jest to kto z was posiada koncesje na wytwarzanie piro w domu jakie posiadecie wrunki BHP zey nie stnowic zagrozenie p-poz jaka macie ewidencje sub szkodliwych za zrobienie rakiety SRw domu macie wyrok jak w banku poczytajcje sobie dok³adnie ,,,,,,
wiec Arku nie badz taki do przodu ze SR i pochpodnia to wszytko ok bo nie stanowisz zagrozenia ja tobie wrecz gwarantuje ze mozesz sie pomylic w kwesti oceny izrozumienia przepisu mówieci To ja jakiem zgred

wiec poczytajcie def o MW i wyrobach pirotechnicznych o tym co to kocesja i jakie trzeba spe³niac wymogi zeby tym sie zajmowac a nie czepiajcie sie jednej def wyrawanej z textu

_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pon Mar 28, 2005 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

v-21 napisa³:
...............
wiec Arku nie badz taki do przodu ze SR i pochpodnia to wszytko ok bo nie stanowisz zagrozenia ja tobie wrecz gwarantuje ze mozesz sie pomylic w kwesti oceny izrozumienia przepisu .......



25 lat temu spotka³em chlopaka , który rwa³ siê do biznesu. Ale robi³ to wg mnie idiotycznie. Gdzie¶ mia³ prawo bo wg niego liczy³a siê tylko kasa. W wieku 30 lat ten ch³opak mia³ pierwszy milon . O sobie nie napiszê bo w tym wieku mia³em raka w buzi i walczy³em o ¿ycie Wink . Reasumuj±c. Wiem jedno Przemku. Za 20 lat masz spore szanse stan±æ w kolejce po zasi³ek i piszê to bez cienia z³o¶liwo¶ci. Ja po prostu znam ¿ycie. B±¼cie uczciwi wobec bliskich , siebie i dzielni oraz róbcie to co jest zgodne z Waszym sumieniem. Sumienie jest zawsze czyste i szlachetne. O prawie nie napiszê bo na ka¿dych forach pokazuj± jak krêc± karmelkê i jako¶ nikt im w tym nie przeszkadza.

Pozdr. A


PS. Z tym ch³opakiem bym siê za diab³a nie zamieni³ miejscami. ¯ycie jest w inny sposób ciekawe a kasa jest tylko marnym narzêdziem - choæ dobrze jak jest Wink
Powrót do góry
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Pon Mar 28, 2005 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie twierdze ze nie ....kazdy w zyciu ma co mu zycie daje czasem sami sie prosimy o k³opoty Wink

ja mam koncepcje na zycie moze sie spe³ni moze bede nedzrzem kto to wie sam juz kilka razy da³em na msze ze to ze zyje ale zyje jakos moze skromnie dla jednych dla innych bogacie

ale ciesze sie ze nie ztego ze mam racje Wink w kwesti ustawy o MW Laughing tylkoze moge se czasem pozgredzic na tym forum i ....czekac az znów kiedys mnie ktos odwiedzi Wink

_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
marlionkk



Do³±czy³: 06 Sie 2005
Posty: 26
Sk±d: k-k

PostWys³any: Pon Sie 08, 2005 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No co ty?? jeszcze lont bedzie mo¿na d³uuugo kupowaæ.
To przecie¿ nie jest broñ palna ¿eby mieæ na to pozwolenie i licencje.
Wiatrówki s± bardziej niebezpieczne od lontu.
heh

_________________
"Saper myli sie tylko raz"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP