Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Rakieta z kamer± MUSTEK

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Mar 19, 2006 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

"Ma³y" zachêci³ mnie do moich testów
. Rakiety s± "szybkie" w produkcji wiêc bez "kultury sztabowej" czyli bez glancu. Ale ten glanc wazny jest na zawodach choæ jak jest to dobrze. Kamerka podczepiona to Mustek. Niestety mróz i zgrabienie paluchów spowodowa³o ,¿e chyba zbyt delikatnie nacisn±³em guzik kamerki wiêc nie dzia³a³a ona a szkoda. FIlm OSZ by by³ ale niezaliczony bo spad siê nie otworzy³ Rolling Eyes . No ale nie ma jego i nie ma co ¿a³owaæ. Kamerka uratowana i to jest wazne - dziêki zaspie ¶niegowej. Dzi¶ to piszê bo mam film z drugiej kamery. Krêci ona z plam± i nic siê nie da zrobiæ ale krêcê te¿ drug± dobr± kamer± . Nastêpnym razem lepsz± kamera ja bêdê krêci³.

FILM 1

FILM 2

Dziêki Ma³emu zassa³o mnie na nowo do SR. Robiê 7 sztuk SR Boster i dwa wieksze SR Olusia_max ( 320 g paliwa , wk³adane). Na nowym SR Olusia_Max kiedy¶ podejm± kolejna próbê filmu OSZ. Na Bosterach zrobiê rakietê z 3 silnikami u góry rakiety. Analiza krêcenia Mustka wykaza³± ,¿e skutecznemu naci¶niêciu guzika towarzyszy lekki pisk wiêc nastêpnym razem kamerkê napewno w³±czê.


Pozdr. A
Powrót do góry
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Pon Mar 20, 2006 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa³:
"Ma³y" zachêci³ mnie do moich testów. Rakiety s± "szybkie" w produkcji wiêc bez "kultury sztabowej" czyli bez glancu.


Witam
Cieszê siê, ¿e znowu jeste¶ aktywny. Very Happy
Film, co prawda nie wyszed³, ale lot by³ piêkny. Silnik bardzo ³adnie zadzia³a³. Rakieta majestatycznie wzbi³a siê w powietrze, nabieraj±c prêdko¶ci. Wnoszê z tego, ¿e silnik mia³ charakterystykê lekko progresywn±. Nie piszesz nic o systemie odzysku. Na filmie s³yszalny jest wybuch (czy to zadzia³a³ ³adunek miotaj±cy?)
Mam równie¿ wra¿enie, ¿e kamerka przyczepiona do burty rakiety stanowi³a jednak element oporowy, co zaowocowa³o lekk± zmian± kierunku lotu. No, ale wiem jak trudno jest zamontowaæ kamerkê we wnêtrzu kad³uba i pó¼niej j± uruchomiæ. Sam mia³em podobny problem w listopadzie z rakiet± ASTRO 1.
Mam nadziejê, ¿e po przerobieniu mojej kamery przez Ma³ego uda mu siê nakrêciæ film z lotu.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pon Mar 20, 2006 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksard napisa³:
....Wnoszê z tego, ¿e silnik mia³ charakterystykê lekko progresywn±. Nie piszesz nic o systemie odzysku.........co zaowocowa³o lekk± zmian± kierunku lotu.



Trochê z³y jestem o t± kamerkê bo w sumie lekko siê w³±cza. No ale przy - 10 C ciê¿ko by³o naci¶n±æ guzik i upewniæ siê, ¿e Mustek pracuje. Nastêpnym razem gapa nie bêdê. Paliwo pali sie kana³em i zacisk pocz±tkowy to ok. 150. Fi wewnetrzne korpusu SR to 25 mm a fi zewnêtrzbe to ok. 36 mm. Paliwo jest szybkopalne ( nie potrafiê oszacowaæ V palenia ) i obowi±zkowo przed strartem trzeba SR zalaæ denaturatem bo inaczej exploduje. Denaturat wype³nia pory i paliwo jest wtedy jednolite. Teraz robie 3 Bostery ale zalewane bêd± nitrometanem. Paliwa ciek³ego wchodzi 3-5 %. Polecam to do paliw z AP i wiele razy o tym pisa³em a szkoda ,¿e nie korzystacie z moich do¶wiadczeñ. Pory to nie wszystko ale ich eliminacja sporo daje. System odzysku prosty , na opo¼niaczu piro. Nie wiem dlaczego nie zadzia³a³ spad bo ten lekki wybuch w górnym punkcie lotu to w³a¶nie odstrzelenie g³owicy. Nie znalaz³em jej. Nie wiem dlaczego spad siê nie rozwin±³ bo rakieta wbi³a siê na pó³ metra w ¶nieg i przy wyci±aniu jej rozwin±³ siê spad. Mam te¿ wra¿enie ,¿e paliwo ¿ywiczne daje inny d¼wiêk ( dla mojego ucha lepszy Wink ) przy pracy SR ni¿ paliwo karmelkowe .


Pozdr. A
Powrót do góry
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Pi± Mar 24, 2006 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa³:
Mam te¿ wra¿enie ,¿e paliwo ¿ywiczne daje inny d¼wiêk ( dla mojego ucha lepszy Wink ) przy pracy SR ni¿ paliwo karmelkowe .


Witam
Nie tylko Ty masz takie wra¿enie.
My - tzn. Jaskiniowiec i Ma³y - przekonali¶my siê o tym podczas pierwszych testów rakiet na Pustyni B³êdowskiej i ostatnich startach w listopadzie 2005r.
Silniki na paliwie ZPP (¯ywiczne Paliwo Pirotechmana) pracuj± zupe³nie inaczej ni¿ na karmelce.
D¼wiêk przypomina odg³os wydawany przez lec±cy odrzutowiec. Laughing
Szkoda, ¿e na ud¼wiêkowionych materia³ach filmowych nie mo¿na tego efektu us³yszeæ.

PS
UWAGA: Wydzieli³em posty z tematu dot. Projektu POWIEW. Mam nadziejê, ¿e Arek nie bêdzie mia³ nic przeciwko

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pon Maj 22, 2006 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny test na film OSZ.

SR"Olusia1M_max". Taki sam SR dosta³ ponownie wojtek do nowej rakiety.

FILM

Próba czê¶ciowo nieudana bo bez spadu ( siê skrêci³ z linkami, które jego owinê³y ) no i qrde nie w³±czy³em Mustka w rakiecie Twisted Evil . Ale Mustek prze¿y³ bo rakieta spad³a bokiem i mia³a mniejsz± prêdko¶æ.

Przy okazji wysz³o , ¿e bebiko to kobieta. Mia³em nie ci k³opotu z goszczeniem bo kawalerem nie jestem Wink

Bebiko




Pozdr. A
Powrót do góry
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sro Maj 24, 2006 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poka¿ê Wam zdjêcie spadu z owiniêtymi linkami Rolling Eyes



Niestety mam ma³e do¶wiadczenie w budowaniu rakiet i spad ¼le zwin±³em Rolling Eyes . Do tego ten stres przez co nie w³±czy³em Mustka Evil or Very Mad . Mo¿e i dobrze bo dopiero bym by³ z³y jakby spad siê rozwin±³ a filma niet Shocked Wink .

Aby film OSZ by³ zaliczony rakieta musi wróciæ na spadochronie.

Natêpnym razem dobrze zwinê spadochron.

Mi³ego dnia A
Powrót do góry
YagYelskY



Do³±czy³: 08 Gru 2002
Posty: 90
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Sro Maj 24, 2006 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Tak siê sk³ada, ¿e zdarzy³o mi siê skakaæ na spadochronie i mam przemy¶lenie, którym chyba siê warto podzieliæ - minimalizujcie kontakt linek z czasz±. W du¿ych spadakach robi siê to tak, ¿e czasza znajduje siê w os³onie, któr± zamyka siê w³a¶nie linkami no¶nymi mocuj±c je w odpowiednich gumkach. Kiedy ca³o¶æ siê rozk³ada, pilocik wyci±ga os³onê z pokrowca a¿ linki siê napn± i po kolei wyskocz± z gumek. Wówczas os³ona siê otwiera i zostaje sci±gniêta z czaszy, która nape³nia siê powietrzem.
Bo¿e broñ owijaæ czaszê linkami Exclamation Arrow mo¿e siê nie roz³o¿yæ.
Swoj± drog± to zwóæcie uwagê na ró¿nicê w wymowie s³ów "mo¿e siê nie roz³o¿yæ" w sytuacji rakiety i w³asnego skoku... Wink
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sro Maj 24, 2006 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa³:
Natêpnym razem dobrze zwinê spadochron.


ostatnio znalaz³em i na jakis czas przyklei³em temacik

http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=1277

schemat wydaje siê byæ ciekawy...
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP